KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12948099
nr 1294 8099
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), HC-upplaga (hors de commerce), Komposition. Signerad. Motivet: 5x7,5, bladets mått: 19x15,5
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
måndag 2 december 2019
kl 20:15:42
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis